WYSTARTOWAŁ PROGRAM EDUKACYJNY „EMPATIA – W POSZUKIWANIU BLISKOŚCI MIĘDZY PORANIONYMI LUDŹMI”- PROJEKT PRZYGOTOWANY W OPARCIU O FILM „PRZY PLANTY 7/9”.

5 czerwca 2018

Dokumentalny film „Przy Planty 7/9” w reżyserii Lawrence’a Loewingera i Michała Jaskulskiego został włączony do edukacyjnych programów dla młodzieży.

Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach stworzyło oparty na filmie „Przy Planty 7/9” program edukacyjny pt.: „EMPATIA – w poszukiwaniu bliskości między poranionymi ludźmi”, koncentrujący się na tym, jak rozmawiać o trudnej polsko-żydowskiej przeszłości, bez złości, agresji, a ze współczuciem dla drugiego człowieka.

Program obejmuje specjalne pokazy filmu „Przy Planty 7/9” w ramach cykli dla młodzieży oraz udostępnienie nauczycielom materiałów pozwalających na samodzielne prowadzenie warsztatów dla uczniów.

14 czerwca 2018 w kinie Atlantic w Warszawie odbył się specjalny pokaz filmu „Przy Planty 7/9” przygotowany dla dyrektorów szkół, nauczycieli, animatorów kultury, pedagogów szkolnych oraz młodzieży. Film zaprezentowany został w ramach cyklu pokazów edukacyjnych: Kino/ Na / Przeciw / Wykluczeniu, w kategorii: EMPATIA. Wydarzeniu patronuje Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznej i Szkoleń oraz Akademia Dobrej Edukacji. Projekcja połączona była ze spotkaniem ze współreżyserem filmu – Michałem Jaskulskim.

Dokument „Przy Planty 7/9” również udostępniono w roku szkolnym 2018/2019 w ramach Interdyscyplinarnego Program Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła” w 60 kinach w Polsce.

Autorzy filmu „Przy Planty 7/9” włączyli się także w projekt edukacyjny: „Kino na Temat” – cykl spotkań filmowych, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. Każde spotkanie tematyczne składa się z projekcji filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości: dziennikarzy i ekspertów w danej dziedzinie.  Projekt skierowany jest do młodzieży od 16 roku życie. Projekcję „Przy Planty 7/9” można zamówić dla swojej klasy w jednym z kin Helios w całej Polsce.

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024