WILKOŁAK W REŻ. ADRIANA PANKA W KINACH. W ROLI HANYSA NASZ AKTOR – NICOLAS PRZYGODA.

13 marca 2019

Wilkołak w reżyserii Adriana Panka trafi do kin 29 marca 2019r. Wilkołak to drugi film twórcy wielokrotnie nagradzanego za debiutancki Daas z 2011 roku. Wilkołak jest realizowany m.in. w Parku Narodowym Gór Stołowych, Pałacu w Bulowicach oraz w Muzeum Molke. Koniec zdjęć do Wilkołaka zaplanowano na listopad 2017 roku. Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku.

Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania. „To historia o zarażeniu złem. O ludziach, którzy zostali sprowadzeni do roli zwierząt i próbują powrócić do ludzkiej postaci” – mówi Adrian Panek, który jest także autorem scenariusza do filmu.

W Wilkołaku występują m.in. Danuta Stenka, Sonia Mietielica (Handlarz cudów Jarosława Szody i Bolesława Pawicy), Nicolas Przygoda (Plac zabaw Bartosza M. Kowalskiego) oraz niemiecki aktor Werner Daehn, znany z ról w Walkirii Bryana Singera i Życia na podsłuchu Floriana Henckela von Donnersmarcka.

Producentkami filmu są Agata Szymańska i Magdalena Kamińska z Balapolis. Wśród wcześniejszych produkcji firmy jest Baby Bump Kuby Czekaja nagrodzony wyróżnieniem specjalne Queer Lion Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz Nagrodą Specjalną Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera w Krakowie. Wilkołak powstaje w koprodukcji z Rosco Polska, holenderskim House of Netherhorror, niemieckim studiem Twenty Twenty Vision odpowiedzialnym za sukces takich filmów jak Elle Paula Verhoevena, Martwe wody Bruno Dumonta i Soy Nero Rafiego Pittsa.

 

Wilkołak, reż. Adrian Panek, fot. Łukasz Bąk (źródło: materiały prasowe)

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024