W OPOLU PADŁ PIERWSZY KLAPS NA PLANIE SERIALOWEJ EKRANIZACJI POWIEŚCI „SZADŹ” IGORA BREJDYGANTA.

23 października 2019

TVN nakręci serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta pt.: „Szadź”. Pisarz jest też współautorem scenariusza. Serial znalazł się w ramówce wiosenno- letniej 2020r. na platformie internetowej Player.pl oraz jesienią na antenie telewizji TVN. W rolach głównych: Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr.

„Szadź” Igora Brejdyganta to historia błyskotliwej komisarz policji Agnieszki Polkowskiej, która musi zmierzyć się z mordującym młode kobiety psychopatą, któremu zadawanie bólu i zabijanie sprawie niezwykłą przyjemność.

Odtwarzającą główną rolę Aleksandrę Popławską widzowie znają doskonale z serialu „Wataha”, gdzie wcieliła się w prokurator Igę Dobosz, a także serii „Miasto skarbów”, dwóch części „Kobiet mafii” Patryka Vegi oraz filmu „Uderdog” Macieja Kawulskiego. W roli psychopatycznego mordercy  – Maciej Stuhr.

Igor Brejdygant ma na swoim koncie m.in. scenariusze filmów „Palimpsest” Konrada Niewolskiego, „Prosta historia o morderstwie” Arka Jakubika oraz do seriali: „Paradoks”, „Zbrodnia” i „Belle Epoque”. Był również wiodącym scenarzystą serialu „Ultraviolet”.

Serial „Szadź” ma mieć siedem 45 – minutowych odcinków. Zostanie wyemitowany w najlepszym paśmie antenowym. Główne zdjęcia do serialu „Szadź” zrealizowano zostaną w Opolu. Producentem Wykonawczym jest Akson Studio.

fot. materiały promocyjne producenta

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024