Premiera telewizyjna serialu „RYSA” na podstawie powieści Igora Brejdyganta – 13 kwietnia o 22:00 w AXN

Telewizja AXN pokaże najnowszą lokalną produkcję Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe, „Rysa”. 8-odcinkowy serial kryminalny jest adaptacją pierwszej części cyklu bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis i Zbigniewa Zamachowskiego. Serial będzie dostępny w wersji z polskimi napisami dla niesłyszących. Premiera telewizyjna „Rysy” odbędzie się we wtorek 13 kwietnia o godz. 22:00 w AXN.

„Rysa”, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.

Na ekranie zobaczymy m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości”, „Drogówka”), Macieja Zakościelnego („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Diagnoza”, „Czas honoru”), Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł”, „Wołyń”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki”, „Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt”, „Pokłosie”). Serial wyreżyserowali: Maciej Migas („Żyć nie umierać”, „Oda do radości”) i  Łukasz Kośmicki („Ultraviolet”, „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym produkcji jest autor powieści – Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”), a drugim scenarzystą Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”).

Za produkcję  odpowiadał Endemol Shine Polska. SPT Networks CE zrealizowało projekt we współpracy z Grupą Polsat. Autora powieści i scenarzystę – Igora Brejdyganta reprezentuje Agencja Cinémobile.

Zachęcamy do obejrzenia wideo promującego premierę serialu w AXN: https://youtu.be/ndUiJLtAqJo

Kontynuacją historii komisarz Moniki Brzozowskiej będzie serial „Układ”, do którego zdjęcia powstają aktualnie w Warszawie.

Premiera telewizyjna serialu „Rysa” już 13 kwietnia o godz. 22:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 22:00.

O AXN

AXN to wielokrotnie nagradzane, najchętniej oglądane seriale i wyselekcjonowane filmy akcji. Kanał proponuje bardzo zróżnicowaną ofertę seriali kryminalnych, przygodowych, obyczajowych oraz sensacyjnych. Obecnie w AXN można zobaczyć takie seriale jak: Lincoln Rhyme i kolekcjoner kości, Ich pięcioro, Agenci NCIS 14 i Good Doctor 3 oraz wiele innych. Na kanale można oglądać też filmy m.in. Venom, Zakładnik z Wall Street, Chappie, American Hustle czy Przeznaczenie. Kanał AXN dociera ze swoją ofertą do ponad 50 krajów w Azji, Ameryce Południowej, Europie i na Bliskim Wschodzie i jest jednym z ponad 40 tematycznych kanałów TV należących do koncernu Sony Pictures Television. W Polsce AXN istnieje od 2003 roku. Od lipca 2010 kanał dostępny jest także w wersji High Definition. Więcej informacji na temat AXN można znaleźć na stronie internetowej: www.axn.pl

 

O Sony Pictures Television

Sony Pictures Television (SPT) to jeden z wiodących dostawców treści telewizyjnych, produkujący i dystrybuujący programy na całym świecie – w każdym gatunku i na każdej platformie. Poza zarządzaniem jedną z największych w branży bibliotek cieszących się popularnością filmów fabularnych oraz programów i formatów telewizyjnych, SPT jest również doskonale prosperującym globalnym producentem. Jest właścicielem 24 spółek produkcyjnych, będących w całości jego własnością lub prowadzących działalność w ramach joint venture w 12 krajach, posiada kanały linearne i digitalowe na całym świecie. Sony Pictures Television jest spółką Sony Pictures Entertainment Company.

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024