Premiera serialu „RYSA” już 15 stycznia 2021 r. w IPLI. Wywiady z autorem i aktorami tylko w serwisie IPLA

13 stycznia 2021

Już 15 stycznia, w serwisie rozrywki internetowej IPLA premiera nowego serialu „Rysa”, który realizuje Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. W IPLI pojawiły się wywiady z aktorami nowej produkcji, w tym z odtwórczynią głównej roli – Julią Kijowską, a także autorem trzymającej w napięciu powieści, na podstawie której nakręcono serial, i z głównym scenarzystą „Rysy”, Igorem Brejdygantem.

Trzymający w napięciu serial stanowi połączenie mrocznego kryminału z thrillerem psychologicznym, a jego główna bohaterka to wyrazista postać z trudną przeszłością. W nowej produkcji zobaczymy wiele polskich gwiazd, m.in.: Julię Kijowską (główna rola Moniki Brzozowskiej), Macieja Zakościelnego (Piotr, partner Moniki), Dawida Ogrodnika (Porucznik Warecki), Marię Pakulnis (matka Moniki) czy Zbigniewa Zamachowskiego (szef Moniki).

Zanim serial zostanie udostępniony, w IPLI można obejrzeć wywiady z aktorami: Julią Kijowską, Zuzanną Zielińską i Dawidem Ogrodnikiem, którzy opowiadają o pracy na planie i swoich bohaterach.

Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać, zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi (…). Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy – mówi o swojej bohaterce Julia Kijowska, odtwórczyni głównej roli Moniki Brzozowskiej.

Na pytania dziennikarzy IPLI odpowiedział też Igor Brejdygant, autor powieści „Rysa”, twórca m.in. postaci Moniki.

Mam nadzieję, że „Rysa” przyniesie dużo emocji z gatunku psychologii postaci. Niezwykle złożoną postacią jest główna bohaterka, ma też dosyć złożone doświadczenia – mówi autor „Rysy”. – Mam nadzieję, że widz „pójdzie za nią”, będzie się o nią martwił i jej kibicował. Jestem bardzo zadowolony z obsadzenia w tej roli Julii Kijowskiej, która nie tylko odtworzyła tę rolę, ale także „naddała” wiele od siebie do tej postaci.

Wszystkie wywiady można znaleźć w serwisie IPLA.

„Rysa” już 15 stycznia w IPLI

Serial to ekranizacja pierwszej z cyklu powieści kryminalnej Igora Brejdyganta, „Rysa”. Powieść ukazała się w sierpniu 2018 roku i szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy policjantki z zagadkową przeszłością, odkrywającej kolejne tajemnicze morderstwa. Książka w 2019 roku otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru. Zdjęcia do jej ekranizacji zakończyły się w listopadzie 2020.

Serial rozpoczyna się morderstwem bezdomnego alkoholika. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym modus operandi potwierdzają jej przypuszczenia. W toku śledztwa okazuje się, że dawne grzechy zamordowanych wiążą się z błędami młodości Moniki, a największą zagadką historii okazują się jej bolesne doświadczenia zepchnięte do podświadomości.

Premiera serialu „Rysa” już 15 stycznia w serwisie IPLA.

Zwiastun serialu można obejrzeć w IPLI.

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024