SERIAL NA MOTYWACH POWIEŚCI IGORA BREJDYGANTA „SZADŹ”, W PLAYER.PL

17 kwietnia 2020

Długo wyczekiwana produkcja Player Original debiutuje w serwisie już 30 kwietnia 2020. Serial powstał na motywach powieści pt. „Szadź” Igora Brejdyganta. W rolach głównych występują Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska.

„Szadź” to thriller z wątkiem kryminalnym w tle, którego akcja rozgrywa się w Opolu. Maciej Stuhr w roli seryjnego mordercy, prowadzącego podwójne życie, odsłania przed widzami przerażającą prawdę o tym, że zło może przybierać najmniej oczekiwaną postać. Charyzmatyczny wykładowca, kochający ojciec dwójki dzieci, który wśród swoich studentek wypatruje kolejnych ofiar. Taki właśnie jest Piotr Wolnicki.

W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Serial składa się z siedmiu odcinków. Premiera pierwszego zaplanowana została na 30 kwietnia w płatnej ofercie Playera. 7 maja, gdy udostępniony zostanie drugi odcinek, pierwszy będzie dostępny w serwisie bezpłatnie.

Fabuła serialu skupia się wokół śledztwa prowadzonego przez komisarz Agnieszkę Polkowską (Aleksandra Popławska). Gdy w pobliżu Opola zostają znalezione zwłoki młodej dziewczyny policja przypuszcza, że może to być zbrodnia na tle religijnym. Szczególną uwagę zwraca pozostawiony na ciele ofiary medalik z figurką Serafina. Wszystko wskazuje również na to, że sprawcą jest seryjny morderca. Śledztwem zaczyna interesować się Komenda Wojewódzka, która wysyła na miejsce komisarza Mrówca (Bartosz Gelner). Początki jego współpracy z Polkowską nie będą należały do najłatwiejszych. W tym czasie Piotr Wolnicki (Maciej Stuhr) rozpoczyna kolejne zajęcia na uczelni. Jego uwagę zwraca jedna ze studentek.

W obsadzie serialu znaleźli się Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno, Mirosław Zbrojewicz.

Producentem jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio, reżyserem Sławomir Fabicki, Maciej Bochniak, Anna Kazejak, autorem scenariusza Igor Brejdygant, Paulina Murawska, Michał Godzic. Autor zdjęć to Mikołaj Łebkowski. Scenografia Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumy – Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska. Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura. Zdjęcia powstawały w Opolu oraz Warszawie.

Opis na podstawie materiałów promocyjnych producenta

 

Zdjęcie Igora Brejdyganta – Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Gazeta / materiały promocyjne

 

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024