NAJGORĘTSZA PREMIERA LATA – THRILLER POLITYCZNY „UKŁAD” JUŻ W SPRZEDAŻY.

8 czerwca 2019

5 czerwca 2019 r. nakładem Wydawnictwa W.A.B ukazał się thriller polityczny pt.: „Układ” autorstwa Igora Brejdyganta. Książka jest kontynuacją powieści pt.: „Rysa”, uhonorowanej Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2019 we Wrocławiu.

Układ” opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która nie może podnieść się psychicznie po tym, jak w obronie własnej zabiła swojego męża, płatnego mordercę. Wysłana na bezterminowy urlop wraca do brania narkotyków. Koledzy z zespołu proszą ją o pomoc w sprawie. Giną świadkowie, którzy mieli pomóc policji w doprowadzeniu na ławę oskarżonych szajki pedofilii. Wszystko wskazuje na to, że to członkowie grupy przestępczej odpowiedzialni są za morderstwa. Z czasem okazuje się, że wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, a bycie katem nie wyklucza bycia ofiarą.

„Układ” to jednak więcej niż powieść fabularna. To thriller polityczny. Brejdygant pokazuje, że to, co wiemy na temat reguł funkcjonowania władzy, to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

 

„Rzeczywistość, którą znamy to jedynie fasada. Za nią skrywa się Układ, przestępczy sojusz ludzi władzy, którym wydaje się, że stoją ponad prawem. Igor Brejdygant stworzył powieść niezwykle aktualną i niepokojąco prawdziwą.” – Tomasz Sekielski

 

Na pierwszy plan książki wysuwa się zatrważająca refleksja, – jeśli ma się odpowiednie pieniądze i techniczne możliwości, to za pomocą kompromitujących materiałów można podporządkować sobie właściwie każdego. Aby złamać czyjąś karierę i zniszczyć jego życie prywatne, wystarczy zaledwie pomówienie. To niezwykle aktualna i niepokojąco prawdziwa książka, obnażająca prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy. Fikcja, w której nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości.

 

 „Miałem tę książkę zabrać na kilkudniowy wyjazd, ale zacząłem czytać pierwszą stronę. No i już jej nie odłożyłem. Cały czas mówiłem sobie, że odłożę po kolejnej stronie, aż dotarłem do ostatniej. To jest najlepszy polski kryminał, jaki czytałem w tym roku.” – Bartosz Węglarczyk

 

„Układ to nie tylko pyszny kryminał i frajda dla miłośników tej literatury. Tam bowiem, gdzie Igor Brejdygant pyta o granice naszej wolności, przekracza granice gatunku.”  – Mariusz Czubaj.

 

 „Studium psychologiczne, tajemnica, napięcie. Brutalny męski świat, w którym karty rozdaje kobieta. To lubię!”- Kamilla Baar – Kochańska

 

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024