Joanna Opiat-Bojarska z Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Wrocław 2022

Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminału powędrowała w tym roku do Joanny Opiat-Bojarskiej.

Jury w składzie prof. Małgorzata Omilanowska, prof. Bernadetta Darska, prof. Anna Gemra, dr Anna Marchewka, Piotr Kofta i Grzegorz Sowula zadecydowało, że spośród 182 zgłoszonych na konkurs książek umieści powieść „ONI” Joanny Opiat-Bojarskiej wśród siedmiu najlepszych powieści kryminalnych 2021 r., a czytelnicy oddali swój głos na tę powieść.

Razem z Autorką cieszymy się ogromnie z tego wyróżnienia. Jest szczególne, bo przyznane właśnie przez czytelników.

„ONI” to thriller psychologiczny z elementami kryminału, w którym największą zagadką jest „zbrodnia doskonała” sprzed dziewiętnastu lat. Zainspirowana faktami historia dzieci morderców, które szukają odpowiedzi, czy ich ojcowie są zabójcami, walcząc jednocześnie ze sobą i ze światem jest też próbą odpowiedzi na pytanie, czy można uwolnić się ze spirali zła. Książka wydana została nakładem Wydawnictwa Słowne.

Gratulujemy wszystkim laureatom MFK i mamy nadzieję zobaczyć się z Wami i czytelnikami na święcie literatury kryminalnej już za rok.

 

fot. Max Pflegel / Wydawnictwo EMG

Comments are closed.

Credits Copyright Cinémobile 2024