Nicolas Przygoda

Nicolas Przygoda

aktor

 

Swoją dojrzałością aktorską zachwycił już od samego debiutu w filmie fabularnym pt.: Plac Zabaw w reż. Bartosza M. Kowalskiego. Potem były kolejne, świetne role w filmach i serialach: Atak paniki, reż. Paweł Maślona, Wilkołak, reż. Adrian Panek, Kruk. Szepty słychać po zmroku, reż. Maciej Pieprzyca, Ultraviolet reż. Bartosz Prokopowicz, 39 i pół tygodnia, reż. Maciej Migas. Zagrał także jedną z głównych ról w filmie Każdy ma swoje lato w reż. Tomasza Jurkiewicza. Film otrzymał wiele nagród: 2020- Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni-Wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych; 2021 – Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”: Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię za „szczerość”; Nagroda za zdjęcia – za „prawdę” i Nagroda za muzykę za „subtelność”; 2021 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest”-„Złoty Anioł” w konkursie filmów polskich „From Poland”.

Nicolasa Przygodę widzowie będą mieli też okazję zobaczyć w najnowszej produkcji CANAL+: Planeta Singli. Aktor zagrał w jednej z ośmiu historii, zatytułowanej: „Władek i Halinka” w reż, Mateusza Głowackiego.

 

Data urodzenia: 2002

 

Wzrost: 182 cm

Kolor włosów: czarne

Kolor oczu: brązowy

 

Umiejętności

  • break dance
  • zawodnicza piłka nożna
  • pływanie
  • rower
  • siatkówka
  • prawo jazdy kat. b

 

filmpolski: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11151561

filmweb: https://www.filmweb.pl/person/Nicolas+Przygoda-2397688

imdb: https://www.imdb.com/name/nm8466651/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Nagrody

2021 – Nagroda MASTERCARD RISING STAR za rolę w filmie „Każdy ma swoje lato” (reż. Tomasz Jurkiewicz) – Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, Kraków 2021

2017 – Plac zabaw – Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Nagroda za odkrycie aktorskie za „odwagę i subtelność, które zaowocowały szczególną prawdą przekazu”

 

fot. materiały promocyjne producentów filmów: Plac zabaw, Wilkołak, Kruk Szepty słychać po zmroku, Planeta singli.

fot. główne Paweł Drabik

Credits Copyright Cinémobile 2024