Magdalena Adaszewska

Magdalena Adaszewska

pisarka I dziennikarka

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisanie to jej największa pasja. Jest przekonana, że za każdym człowiekiem kryje się fascynująca historia, którą warto poznać.
Dziennikarka magazynów dla kobiet: „Twój Styl”, „Elle”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Pani”. Fanka tajemniczych opowieści i autorka serii thrillerów: „Balsamistka”, „Córeczka” i „Tatuś”, do której prawa filmowe kupiła duża stacja telewizyjna. Powieść „Kochankowie z Auschwitz” napisała inspirując się prawdziwymi wydarzeniami i historią wielkiej miłości. Wywiady rzeki jej autorstwa: „Mój intymny świat” z aktorką Igą Cembrzyńską i „Na wieki wieków amant” z aktorem Tadeuszem Plucińskim są podróżą do polskiego kina minionej epoki. Książka „Będzie lepiej”, w której rozmawia z wokalistką jazzową Miką Urbaniak daje nadzieję na podniesienie się z trudnych życiowych doświadczeń, z uzależnień i choroby afektywnej dwubiegunowej. „Moja droga!” prezentuje sylwetki kilkunastu niezwykłych Polek, ich życiowe decyzje, wybory, odwagę i siłę.

KSIĄŻKI

„Na wieki wieków amant” Tadeusz Pluciński w rozmowie z Magdaleną Adaszewską (2014) Wydawnictwo Prószyński Media

„Mój intymny świat” Iga Cembrzyńska w rozmowie z Magdaleną Adaszewską (2016) Wydawnictwo Prószyński Media

Seria thrillerów: „Balsamistka” (2021), „Córeczka” (2022), „Tatuś” (2023) Wydawnictwo Harde

„Kochankowie z Auschwitz” (2023) Wydawnictwo Harde

„Będzie lepiej”. Mika Urbaniak w rozmowie z Magdaleną Adaszewską o uzależnieniu, chorobie i miłości. (2023) Wydawnictwo Znak

„Moja droga!” Magdalena Adaszewska, Katarzyna Domańska (2023) Wydawnictwo Harde

fot. Michał Mutor

Credits Copyright Cinémobile 2024