Grzegorz Kalinowski

Grzegorz Kalinowski

pisarz

 

Grzegorz Kalinowski (’66). Powieściopisarz. Wielki pasjonat historii, muzyki i piłki nożnej. Autor sagi „Śmierć frajerom”, cyklu o komisarzu Strasburgerze oraz powieści: „Gra w Oczko” i „Załoga”.

Studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim, uczył w LO im. Jana Zamoyskiego, a przez 25 lat pracował w mediach. Był korespondentem na wojnie w dawnej Jugosławii. Zrealizował teledysk Brygady Kryzys oraz komentował finały piłkarskiej Ligi Mistrzów i Pucharu Polski. Autor filmów dokumentalnych, współtwórca książkowej biografii Lucjana Brychczego.
W 2020 ukazała się powieść Autora pt.: „Granatowy 44”  – porywająca historia osadzona w czasach Powstania Warszawskiego oraz powieść „Załoga”- pierwszy polski kryminał rockowy, którego akcja przenosi czytelnika w szalone lata osiemdziesiąte.

W 2021 wydana została powieść sensacyjna pt.: „Wyzwolony 45”, o trudach i niebezpieczeństwach powojennego życia, w której fikcja przeplata się z historycznymi wydarzeniami. Również w 2021 Autor wydał „Kwarantannę” i „Generację X. Kryzys wieku średniego” – polskie Antycalifornictaion, powieść o kryzysie wieku średniego i towarzyskiej autolustracji.

Credits Copyright Cinémobile 2024