Jakub Kwaśniewicz

Jakub Kwaśniewicz

aktor I model

 

Jakub Kwaśniewicz – aktor i sportowiec. Absolwent  Southeastern Louisiana University – Bachelor of Art oraz MBA. Przez 8 lat mieszkał, kształcił się, oraz stawiał swoje pierwsze kroki w różnych produkcjach na terenie Stanów Zjednoczonych. Tam ukończył również Jim Gleason Actors Studio oraz Dean West Acting Studio. Obecnie mieszka w Polsce, gdzie debiutował w filmie „Dolina Bogów” Lecha Majewskiego.

Od dzieciństwa grał profesjonalnie w tenisa ziemnego, jednocześnie fascynując się aktorstwem. Postanowił połączyć te dwie życiowe pasje, dzięki czemu często angażowany jest w produkcje wymagające sportowych i atletycznych predyspozycji. Wykorzystuje w nich umiejętności z obszarów parkour, kalisteniki oraz różnych sportów ekstremalnych.

Jego debiut teatralny miał miejsce w Polsce, gdzie w kultowym musicalu „The Rocky Horror Picture Show” wcielił się w postać Rocky’ego. Perfekcyjnie włada językiem angielskim, przez co często wciela się w postaci z różnymi akcentami anglojęzycznymi. Doskonale odnajduje się w improwizacji, dlatego chętnie występuje jako konferansjer i prowadzi wydarzenia typu drama jam session.

W 2018 roku wystąpił w teledysku Piotra Cugowskiego do piosenki pt.: Kto nie kochał.

Ma na koncie reklamy dla:Millenium Bank, PZU, Provident, Impel, Pasibus, Mobile Vikings, Rossmann, 2Fresh, Paclan, PCZK i Gravity Blankets.

 

Wykształcenie:

Southeastern Louisiana University – Bachelor of Art oraz MBA

Jim Gleason Actors Studio

Dean West Acting Studio

 

Data urodzenia: 1988

 

Wzrost: 182 cm

Kolor włosów: brązowy

Kolor oczu: szaroniebieskie

 

Umiejętności

  • parkour
  • tenis
  • snowboard
  • język angielski

 

filmpolski: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11166626

filmweb: https://www.filmweb.pl/person/Jakub+Kwa%C5%9Bniewicz-2617300

imdb: https://www.imdb.com/name/nm9777705/?ref_=fn_al_nm_2

 

Credits Copyright Cinémobile 2024